Ile waży litr wody

Woda to nierozłączny składnik podczas przygotowywania potraw. Używana jest w większości przepisów, bez niej nie przygotujemy zupy czy sosu. Jest to także podstawowy napój, po który sięgamy każdego dnia, także w postaci kawy czy herbaty. Miarą określającą objętość wody są mililitry, bądź litry. Jeśli jednak chcemy wskazać jej masę, to użyjemy wtedy gramów, bądź kilogramów. Zobacz ile waży litr wody!

Objętość wody określamy w mililitrach, bądź litrach. Co jednak, jeśli chcemy określić jej masę? Zobacz ile waży litr wody!

Woda jest częstym składnikiem, którego używamy podczas gotowania. Odpowiednie proporcję są kluczowe, jeśli chodzi o efekt końcowy naszego dania. Warto więc korzystać z wagi kuchennej, dzięki której prawidłowo odmierzymy pożądaną ilość danego składnika. Niektóre wagi operują jedynie w gramach. Co więc zrobić, kiedy chcemy użyć odpowiedniej ilości wody?

Ile waży litr wody

Jeśli chodzi o wodę, to sprawa jest tutaj prosta. Jej waga zależy od temperatury, jednak są to na tyle małe różnice, że moim zdaniem nie należy brać ich pod uwagę. Możemy więc przyjąć, że 1 litr wody waży 1kg. Analogicznie, 100ml = 100g, a 10ml = 10g. Waga cieczy zależna jest od jej gęstości, jednak tutaj sprawdza się proporcja 1:1.

Sprawdź inne artykuły:

Oceń post

Kliknij na gwiazdkę aby zagłosować!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszym oceniającym ten post!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *